dr hab. inż. Agnieszka Cydzik-Kwiatkowska, prof. UWM laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Dr hab. inż. Agnieszka Cydzik-Kwiatkowska, prof. UWM z Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska na Wydziale Nauk o Środowisku została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju.

Pani Profesor otrzymałą nagrodę za projekt pod nazwą "Tlenowy osad granulowany efektywną technologią oczyszczania ścieków oraz źródłem bioproduktów".
Prof. Cydzik-Kwiatkowska jest kierowniczką projektu i zespołu badawczego, w którego skład wchodzą: prof. dr hab. inż. Irena Wojnowska-Baryła, dr hab. inż. Magdalena Zielińska, dr hab. inż. Dorota Kulikowska, prof. UMW, dr hab. inż. Katarzyna Bernat, dr hab. inż. Zygmunt Mariusz Gusiatin oraz mgr inż. Dawid Nosek.
Badania finansuje Narodowe Centrum Nauki grantem w wysokości ponad 680 tys. zł. Projekt zakończy się w lutym 2020 r.

Dowiedz się więcej o nagrodzie
Dowiedz się więcej o badaniach zespołu Pani Profesor