STRONA ARCHIWALNA

Od 1.01.2020 roku jesteśmy Wydziałem Geoinżynierii !!!

Studiuj turystykę i rekreację! To zawód przyszłości i ciekawa praca!

Turystyka i rekreacja, zwłaszcza w regionie Warmii i Mazur, to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki, mająca wsparcie samorządu. Nie wierzysz? Sprawdź tu. Turystyka jest jedną z inteligentnych specjalizacji naszego województwa, na jej rozwój przeznaczanych jest wiele środków finansowych. Jeśli tylko zechcesz, otrzymasz wszechstronną pomoc w rozwoju własnej działalności! A jak ją rozpocząć? Tego dowiesz się od nas!

Praca w turystyce i rekreacji to nie nudna praca w biurze. To emocje, kreatywność, podążanie za zainteresowaniami i marzeniami. TO PASJA NA CAŁE ŻYCIE!

Mało tego, praca po studiach na tym kierunku to wręcz pewnik! Ucząc się łatwo dorobisz, a mając wykształcenie bez trudu znajdziesz pracę w zawodzie nie opuszczając naszego regionu. A ten najlepiej poznasz na naszej uczelni. Nie znasz Kortowa? Zerknij tu. Nasz kampus akademicki to jedyny w swoim rodzaju kompleks, gdzie wszystko masz pod ręką. Kluby? Akademiki? Sklepy? Obiekty sportowe? Plaża i las? Mamy wszystko! A juwenalia akademickie są wręcz legendarne w skali całego kraju!

Magiczne Kortowo

Kortowo to jednak nie tylko Kortowiada i kampus. To wiele możliwości aktywnego spędzania czasu i rozwoju swoich zainteresowań. Posiadamy wiele obiektów rekreacyjno-sportowych, takich jak wielofunkcyjna pływalnia, nowoczesny stadion, siłownie, boiska i hale sportowe, korty tenisowe, ośrodek jeździecki, przystań żeglarska. Oczywiście wszystko do dyspozycji STUDENTÓW!

Akademickie Centrum Kultury wraz ze swoimi 17 agendami na pewno zaspokoi Twoje pragnienie  rozwoju a multidyscyplinarność naszego kierunku pozwoli Ci na rozszerzenie wiedzy w wielu dziedzinach. Kto wie, być może właśnie u nas rozwiniesz w sobie pasję do podróży i sportu w ramach jednej z wielu sekcji, żeglarstwa, wędkarstwa czy nurkowaniaZainteresowania artystyczne możesz rozwijać w zespole pieśni i tańca oraz w klubie fotograficznym

Dla żądnych wrażeń i spragnionych poznawania nowych zakątków świata proponujemy spotkania z uczestnikami wypraw podróżnych w ramach cyklicznego projektu Biblioteka Podróżnika.

 

Studia za granicą

Marzysz, by spędzić część studiów za granicą? Żaden problem! U nas, w ramach programu Erasmus+, możesz wyjechać do Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, Niemiec lub na Węgry. Bądź jednym z wielu studentów, którzy skorzystali z tej okazji i nie żałują. Po więcej informacji zapraszamy tu.

 

Olsztyn i okolice


Nasze miasto to szerokie spektrum niezliczonych możliwości, a także wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Instytucje, takie jak Miejski Ośrodek KulturyTeatr JaraczaFilharmoniaKino studyjne Awangarda i wiele innych, zapewniają dostęp do bogatej oferty kulturalnej. A jeżeli zechcesz po prostu pobawić się w gronie znajomych, to czeka na Was sporo klubów nocnych i pubów, kin i miejsc wypoczynku. 

Na pewno bez trudu będzie gdzie wyluzować po sesji. Przed sesją oczywiście też ;) W spokojnym otoczeniu przyrody Warmii i Mazur z pewnością odpoczniesz, a być może znajdziesz swoje miejsce na Ziemi.

Absolwent kierunku turystyka i rekreacja

Zastanawiasz się po co Ci takie studia gier i zabaw? Ano po to, że ludzie mają coraz więcej czasu wolnego i chcą zapłacić pieniądze, żeby go fajnie spędzić. Dlaczego akurat nie mieliby zapłacić Tobie za niesamowite wspomniania, emocje i spełnienie marzeń!?! Po naszych studiach możesz założyć firmę lub znaleźć zatrudnienie w instytucjach związanych z obsługą turystów: biurach podróży, hotelach, agencjach eventowych i kulturalnych, ośrodkach sportowych, możesz zostać przewodnikiem, pilotem wycieczek, związać swoją przyszłość z administracją samorządową, która kreuje rozwój oferty turystycznej regionu. Możesz pracować jako instruktor niezliczonych form rekreacji. Jest tego więcej ale ile można wymieniać? Przyjdź i sam się przekonaj, nie pożałujesz!

Nasz kierunek współpracuje z wieloma podmiotami z branży turystycznej, w tym z Regionalną Organizacją Turystyczną, która skraca dystans między studentami a ich wymarzoną pracą.

 

Kształcenie

Kształcimy na trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich magisterskich, podczas których będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania na przykład w zakresie: geografii, turystyki, rekreacji, sportu, ochrony środowiska czy zarządzania.

Oferujemy atrakcyjny program studiów wzbogacony o szkolenia, praktyki (krajowe i zagraniczne) oraz zajęcia terenowe. Wiele z zajęć wybierzesz sam wedle własnych zainteresowań.

Mamy znakomitą, wysoko wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną o uznanym dorobku naukowym, pracującą z pasją i mającą swoje pasje.

U nas bezpośredni kontakt studenta z nauczycielem akademickim to standard i codzienność.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź tę stronę by poznać konkrety. Po więcej informacji o tym, jak zacząć u nas studia zapraszamy tu. My już wiemy, że chcesz do nas dołączyć bo jak mawiał Konfucjusz: 

"Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować":)